Dębki

Dębki

Dębki położone są w nadmorskim borze, niedaleko ujścia Piaśnicy do morza, między Białogórą i Karwią. Na wczasy w Dębkach przyjeżdża tutaj część mieszkańców Warszawy, dlatego, nieco uszczypliwie, jedną z dwóch głównych ulic ochrzczono "Marszałkowska". Druga, równoległa do morza, "Spacerowa" koncentruje popołudniowo-wieczorne życie towarzyskie.  

Trochę historii..

Początki Dębek to 1773 r. i od tej chwili mało się działo. Dopiero po odzyskaniu niepodległości do wsi zaczęły przybywać znane osobistości, m.in. Józef Heller i Kazimierz Sosnkowski. Z miejscowej księgi kościelnej można się dowiedzieć, że to właśnie tutaj Feliks Nowowiejski skomponował muzykę do hymnu o Matce Bożej.  

Co ciekawego w Dębkach?

PLAŻA

Dębki znane są z nadmorskiej plaży, której część - za rzeczką Piaśnica - przeznaczono nudystom.  Dębki są miejscem, w których jest jedna z najpiękniejszych bałtyckich plaż. Dwie trzecie wioski zlokalizowane jest w lesie. Zarówno plaża, jak i woda w morzu jest tu idealnie czysta. Z kolei zachody Słońca nad Piaśnicą, stanowią pamiętne chwile.

KAPLICA MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ (ul. Zakonna 10)

Trzeba też odwiedzić uroczą wykonaną z drewna kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej Księży Zmartwychwstańców zbudowaną w latach 30-tych XX-tego stulecia, której architektura czerpie z kaszubskich wzorców. Proste wnętrze kaplicy także wykonane jest z drewna, m.in. płaskorzeźba Matki Boskiej Morskiej czy rzeźbiona droga krzyżowa.

RYBACZÓWKA (ul. Spacerowa, tel. 668 281 694)

Jest to kompleks, który służy do obsługi przystani rybackiej. Tutaj oprócz "warsztatu" rybackiego można kupić świeżą rybę, prosto z morza. Dla Turystów powstała tutaj 20 - metrowa wieża widokowa. Na szczyt można dostać się za pomocą windy lub schodów. 

Godziny otwarcia:

  • w lipcu i sierpniu: codziennie 14.30 – 20.30
  • poza sezonem: w weekendy 11.00 - 17.00.

LEPIMY Z GLINY (ul. Sasankowa 2, tel. 514 890 514)

Jest to atrakcja dla osób lubiących "robótki ręczne". Świetna alternatywa na spędzenie wolnego dnia z rodziną w ciekawy sposób. Tutaj każdy odkryje swoją duszę artystyczną. Tutaj wszystko co stworzysz trafia do rąk właścicieli. 

Cennik:

  • zajęcia dla dzieci: 40 zł / 1,5h,
  • zajęcia dla dorosłych: 45 zł / 1,5h,
  • robienie indywidualnych prac powyżej 25 cm: od 60 zł.

SPŁYWY KAJAKOWE (ul. Magiczna 3, tel. 505 492 795)

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku. Ta atrakcja z pewnością dostarczy Ci dużą ilość wrażeń i emocji. Na pewno nie będziesz narzekał na nudę. Trasa spływu jest łatwa, dlatego jest dostępna dla początkujących kajakarzy.

Godziny spływów:

  • Spływy organizowane są przez cały rok. 
  • W okresie letnim (01.07 -31.08) spływy w godzinach: 09:00, 12:00, 15:00, 18:00. 
  • Poza sezonem w zależności od klientów.  
Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopalino.com.pl nie odpowiada.

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00