Dębki - atrakcje, godziny otwarcia, jaka lokalizacja?

  • location_on Kopalino, ul. undefined
Dębki

Dębki położone są w nadmorskim borze, niedaleko ujścia Piaśnicy do morza, między Białogórą i Karwią. Na wczasy w Dębkach przyjeżdża tutaj część mieszkańców Warszawy, dlatego, nieco uszczypliwie, jedną z dwóch głównych ulic ochrzczono "Marszałkowska". Druga, równoległa do morza, "Spacerowa" koncentruje popołudniowo-wieczorne życie towarzyskie.  

Trochę historii..

Początki Dębek to 1773 r. i od tej chwili mało się działo. Dopiero po odzyskaniu niepodległości do wsi zaczęły przybywać znane osobistości, m.in. Józef Heller i Kazimierz Sosnkowski. Z miejscowej księgi kościelnej można się dowiedzieć, że to właśnie tutaj Feliks Nowowiejski skomponował muzykę do hymnu o Matce Bożej.  

Co ciekawego w Dębkach?PLAŻA

Dębki znane są z nadmorskiej plaży, której część - za rzeczką Piaśnica - przeznaczono nudystom.  Dębki są miejscem, w których jest jedna z najpiękniejszych bałtyckich plaż. Dwie trzecie wioski zlokalizowane jest w lesie. Zarówno plaża, jak i woda w morzu jest tu idealnie czysta. Z kolei zachody Słońca nad Piaśnicą, stanowią pamiętne chwile.

KAPLICA MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

(ul. Zakonna 10)

Trzeba też odwiedzić uroczą wykonaną z drewna kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej Księży Zmartwychwstańców zbudowaną w latach 30-tych XX-tego stulecia, której architektura czerpie z kaszubskich wzorców. Proste wnętrze kaplicy także wykonane jest z drewna, m.in. płaskorzeźba Matki Boskiej Morskiej czy rzeźbiona droga krzyżowa.

RYBACZÓWKA

 

Jest to kompleks, który służy do obsługi przystani rybackiej. Tutaj oprócz "warsztatu" rybackiego można kupić świeżą rybę, prosto z morza. Dla Turystów powstała tutaj 20 - metrowa wieża widokowa. Na szczyt można dostać się za pomocą windy lub schodów. 

LEPIMY Z GLINY

Jest to atrakcja dla osób lubiących "robótki ręczne". Świetna alternatywa na spędzenie wolnego dnia z rodziną w ciekawy sposób. Tutaj każdy odkryje swoją duszę artystyczną. Tutaj wszystko co stworzysz trafia do rąk właścicieli. 

SPŁYWY KAJAKOWE 

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku. Ta atrakcja z pewnością dostarczy Ci dużą ilość wrażeń i emocji. Na pewno nie będziesz narzekał na nudę. Trasa spływu jest łatwa, dlatego jest dostępna dla początkujących kajakarzy.

 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopalino.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0