Białogóra - co robić, jaka jest lokalizacja, co zwiedzać?

  • location_on Kopalino, ul. undefined
Białogóra

Między przymorskimi miejscowościami Krawią i Łebą, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość wypoczynkowa Białogóra. Od piaszczystego brzegu morza rozdziela ją pas sosnowego lasu o szerokości około osiemset metrów, a dwa i pół kilometra w kierunku wschodnim znajduje się zalesiona wydma, od której wioska wzięła nazwę. Na początku dwudziestego stulecia Białogóra zaczęła pełnić rolę wczasowiska nadmorskiego proponując noclegi nad morzem. Przyczyniła się do tego z pewnością piaszczysta, szeroka, nieprzepełniona plaża.

Co warto zobaczyć w Białogórze?

 

PLAŻA

Współcześnie ze wsi prowadzi na nią wygodna droga wśród lasów, którą można pokonać pieszo albo skorzystać z tutejszych bryczek. Ostatni fragment dojścia na plażę prowadzi po drewnianym chodniku. Sama plaża w wakacje jest monitorowana przez ratowników morskich, znajduje się na niej też zjeżdżalnia wodna.

WAKACJE NA ROWERZE

Wczasowicze którzy uwielbiają w wakacje pojeździć na rowerze, będą zadowoleni. Istnieje tu sporo ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można wybrać się na wyprawę po sąsiedztwie. Rower można także wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.

REZERWATY PRZYRODY

W sąsiedztwie miejscowości Białogóra leżą też rezerwaty przyrody - na przykład Rezerwat Białogóra - chroniący las bagienny oraz wydmy razem z borem bażynowym. To też miejsce lęgowe żurawi, z mnogości świata roślin można w tym miejscu spotkać: trzy gatunki rosiczki, woskownicę europejską lub wrzosiec bagienny. Drugi rezerwat to Babnica - to cząstka lasu bukowo - dębowego porastający wyniesienie wydmy, ze starym - stu czterdziestoletnim drzewostanem.

STADNINA KONI 

Idealna atrakcja dla wszystkich miłośników jazdy konno. W stadninie znajduję się około 80 wytrzymałych i spokojnych koni rasy trakeńskiej - pochodzącej z Prus Wschodnich. Nie potrafisz jeździć konno? Nic się nie martw, tutaj nauczysz się wszystkiego od podstaw pod opieką najlepszych instruktorów. 

 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopalino.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0