Łeba - godziny otwarcia atrakcji, gdzie się znajduję?

  • location_on Kopalino, ul. undefined
Łeba

Łeba zlokalizowana jest pomiędzy dwoma jeziorami Sarbsko i Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego, około 20 km na zachód od Kopalina. Na zachód od miasta rozpościera się Park Narodowy ze słynnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Łabsko oraz Gardno. Na wschód od miejscowości również ochrania się przyrodę - w 1976 r. utworzono Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska z lesistymi wydmami. W miejscowości z tak długą historią łatwo natknąć się na zabytki - na przykład kościół z siedemnastego wieku ukoronowany szkieletową wieżą z XVIII wieku. Na zachodnim brzegu Łeby odnaleźć można szczątki murów wcześniejszego, gotyckiej świątyni św. Mikołaja z XIV wieku. Lecz zabytki to nie zasadnicza przyczyna odwiedzin tłumów wczasowiczów co roku. Jest nią Morze Bałtyckie oraz plaża z mnogością atrakcji.

Co warto zobaczyć w Łebie?PLAŻA

Łeba to więcej niż dziesięć kilometrów okazałych, o jasnożółtym, sypkim piasku plaż. W sezonie urządzane są w tej okolicy dwa spore chronione kąpieliska, a długość plaż powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie - ludne, kolorowe części, jak i niemal puste, dzikie plaże.

SPACERY PO ŁEBIE

Łeba to również miejsce czynnego wypoczynku. Warto tutaj wybrać się na spacer jednym spośród ustalonych tras: północnej, spacerowej bądź południowej - prowadzą one poprzez malownicze tereny, zwłaszcza do Słowińskiego Parku lub dookoła pobliskich jezior.

WINDSURFING

To miejsce cenią też windsurferzy - odbywają się w tej okolicy mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa z wypożyczalnią sprzętu wodniackiego. Są tu także trasy dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a wszystkich urlopowiczów zapraszają statki oferujące rejsy po jeziorze Łabsko i morzu.

PARK DINOZAURÓW

 

Jest to idealne atrakcja dla całej rodziny. Tutaj można na chwilę przenieść się do czasów dinozaurów. Jest to jedyne tego typu miejsce na Pomorzu. Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Parku: Zamek strachu, Bajlandia, Mini golf, Kino 7D max, Pojazdy Flinstonów, Rowery wodne, Labirynt magicznych luster, Małpi gaj, Wioska indiańska, Ścieżka edukacyjna, Koło młyńskie, Plac zabaw, Kolejka Czerwonego Kapturka, Dinusiowa kolejka, Szlak latarni morskich. Czas zwiedzania Parku to od 4 do 6 godzin. 

LABIRYNT PARK 

Ciekawa alternatywa do spędzenia dnia w bardzo ciekawy sposób. Jest to największy labirynt naturalny w Polsce. Jeżeli masz dobrą orientację w terenie, musisz odwiedzić to miejsce. Park znajduję się na powierzchni 5000 m2. Po drodze musisz znaleźć 5 baz. Na terenie Parku znajduję się jeszcze wiele innych, ciekawych atrakcji. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopalino.com.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0