Polecane obiekty

Dębki

Dębki

Dębki położone są w nadmorskim borze, niedaleko ujścia Piaśnicy do morza, między Białogórą i Karwią. Na wczasy w Dębkach przyjeżdża tutaj część mieszkańców Warszawy, dlatego, nieco uszczypliwie, jedną z dwóch głównych ulic ochrzczono "Marszałkowska". Druga, równoległa do morza, "Spacerowa" koncentruje popołudniowo-wieczorne życie towarzyskie.  

Początki Dębek to 1773 r. i od tej chwili mało się działo. Dopiero po odzyskaniu niepodległości do wsi zaczęły przybywać znane osobistości, m.in. Józef Heller i Kazimierz Sosnkowski. Z miejscowej księgi kościelnej można się dowiedzieć, że to właśnie tutaj Feliks Nowowiejski skomponował muzykę do hymnu o Matce Bożej.  

Dębki znane są z nadmorskiej plaży, której część - za rzeczką Piaśnica - przeznaczono nudystom. Trzeba też odwiedzić uroczą wykonaną z drewna kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej Księży Zmartwychwstańców zbudowaną w latach 30-tych XX-tego stulecia, której architektura czerpie z kaszubskich wzorców. Proste wnętrze kaplicy także wykonane jest z drewna, m.in. płaskorzeźba Matki Boskiej Morskiej czy rzeźbiona droga krzyżowa. Dębki są miejscem, w których jest jedna z najpiękniejszych bałtyckich plaż. Dwie trzecie wioski zlokalizowane jest w lesie. Zarówno plaża, jak i woda w morzu jest tu idealnie czysta. Z kolei zachody Słońca nad Piaśnicą, stanowią pamiętne chwile.

Przede wszystkim polecamy Dębki poza sezonem: od maja do czerwca, wrzesień - październik (ryby i grzyby), grudzień (Sylwester) - co prawda nie wszystkie obiekty oferujące noclegi w Dębkach to obiekty całoroczne - jednakowoż poza sezonem turystów jest mniej i każdy znajdzie dla siebie wygodne zakwaterowanie, można też znaleźć całoroczne domki w Dębkach.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 390 974, Dziś: 17, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem