Polecane obiekty

Białogóra

Białogóra

Między przymorskimi miejscowościami Krawią i Łebą, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość wypoczynkowa Białogóra. Od piaszczystego brzegu morza rozdziela ją pas sosnowego lasu o szerokości około osiemset metrów, a dwa i pół kilometra w kierunku wschodnim znajduje się zalesiona wydma, od której wioska wzięła nazwę.

Na początku dwudziestego stulecia Białogóra zaczęła pełnić rolę wczasowiska nadmorskiego proponując noclegi nad morzem. Przyczyniła się do tego z pewnością piaszczysta, szeroka, nieprzepełniona plaża. Współcześnie ze wsi prowadzi na nią wygodna droga wśród lasów, którą można pokonać pieszo albo skorzystać z tutejszych bryczek. Ostatni fragment dojścia na plażę prowadzi po drewnianym chodniku. Sama plaża w wakacje jest monitorowana przez ratowników morskich, znajduje się na niej też zjeżdżalnia wodna. Wczasowicze którzy uwielbiają w wakacje pojeździć na rowerze, będą zadowoleni. Istnieje tu sporo ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można wybrać się na wyprawę po sąsiedztwie. Rower można także wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni. W sąsiedztwie miejscowości Białogóra leżą też rezerwaty przyrody - na przykład Rezerwat Białogóra - chroniący las bagienny oraz wydmy razem z borem bażynowym. To też miejsce lęgowe żurawi, z mnogości świata roślin można w tym miejscu spotkać: trzy gatunki rosiczki, woskownicę europejską lub wrzosiec bagienny. Drugi rezerwat to Babnica - to cząstka lasu bukowo - dębowego porastający wyniesienie wydmy, ze starym - stu czterdziesto letnim drzewostanem.

Jeśli posiadają Państwo dzieci i chcą odpocząć od szumu miasta to Białogóra będzie idealnym miejscem. Znajduje się w tym miejscu też stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta i dostosowana do potencjału finansowego urlopowiczów sprawdź ofertę tutaj --> www.bialogora.pl/noclegi/wszystkie.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 390 973, Dziś: 16, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem