Polecane obiekty

Latarnia Morska Stilo

Latarnia Morska Stilo

Jedną z ciekawostek w okolicy Kopalina jest odległa zaledwie o 8 kilometrów (w lini prostej) na wschód wysoka na ponad 33 metry, latarnia morska Stilo w Osetniku. Dostać się można tutaj nawet na piechotę, dróżką przez las z Kopalina.

Latarnia pochodzi z początku XX wieku i jako jedna spośród dwóch w naszym kraju jest całkowicie metalowej konstrukcji. Skonstruowana jest z płyt ze staliwa skręcanych śrubami - punkty łączenia są widoczne po wejściu do budynku. Co ciekawe, latarnia (o szesnasto - bocznym przekroju) znajduje się na wierzchołku wydmy, odległej ok 1000 m od Bałtyku, a nie jak prawie wszystkie inne latarnie blisko morza. Charakterystyczne jest również trójbarwne malowanie latarni - dół latarni jest czarny, środek biały, a wierzchołek czerwony. Latarnia morska Stilo jest udostępniana zwiedzającym.

Do latarni można trafić również z Łeby - wiedzie tam północny, czerwony, nadmorski szlak turystyczny z Łeby. Jeśli chcesz spędzić urlop w Łebie - pełną ofertę przedstawiającą noclegi w Łebie znajdziesz na stronie: www.leba.info.pl/noclegi/wszystkie.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 390 973, Dziś: 16, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem