Polecane obiekty

Łeba

Łeba

Łeba zlokalizowana jest pomiędzy dwoma jeziorami Sarbsko i Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego, około 20 km na zachód od Kopalina. Na zachód od miasta rozpościera się Park Narodowy ze słynnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Łabsko oraz Gardno. Na wschód od miejscowości również ochrania się przyrodę - w 1976 r. utworzono Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska z lesistymi wydmami.

W miejscowości z tak długą historią łatwo natknąć się na zabytki - na przykład kościół z siedemnastego wieku ukoronowany szkieletową wieżą z XVIII wieku. Na zachodnim brzegu Łeby odnaleźć można szczątki murów wcześniejszego, gotyckiej świątyni św. Mikołaja z XIV wieku.

Lecz zabytki to nie zasadniczaprzyczyna odwiedzin tłumów wczasowiczów co roku. Jest nią Morze Bałtyckie oraz plaża z mnogością atrakcji. Łeba to więcej niż dziesięć kilometrów okazałych, o jasnożółtym, sypkim piasku plaż. W sezonie urządzane są w tej okolicy dwa spore chronione kąpieliska, a długość plaż powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie - ludne, kolorowe części, jak i niemal puste, dzikie plaże. Łeba to również miejsce czynnego wypoczynku. Warto tutaj wybrać się na spacer jednym spośród ustalonych tras: północnej, spacerowej bądź południowej - prowadzą one poprzez malownicze tereny, zwłaszcza do Słowińskiego Parku lub dookoła pobliskich jezior. To miejsce cenią też windsurferzy - odbywają się w tej okolicy mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa z wypożyczalnią sprzętu wodniackiego. Są tu także trasy dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a wszystkich urlopowiczów zapraszają statki oferujące rejsy po jeziorze Łabsko i morzu.

Łeba to niewątpliwie gwarny kurort, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Odnajdziemy tutaj całe mnóstwo wszelakich obiektów gastronomicznych, restauracji, kawiarni, ogromną ilość budek pamiątkarskich oraz różnorodną bazę turystyczną. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery a także pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym zaledwie wczasowicze zamażą.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 390 974, Dziś: 17, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem